DUYURU

2021-2022 Bahar Yarıyılı Ödemeleri

2021-2022 Bahar Dönemi için eğitim ücreti ödeme tarihleri 24.01.2022 – 06.02.2022 dir.  Ders kayıtları 02.02.2022 tarihinde başlayacaktır. Sınıflara göre ders kayıt takvimi, https://oim.yasar.edu.tr/ adresinde ayrıca duyurulacaktır.

Öğrencilerimiz https://yupos.yasar.edu.tr adresinden, Eğitim ödemesini seçip, öğrenci numaraları (Yu ID) ve şifreleri ile sisteme giriş yapılması gerekmektedir.

Borç sorgulama ekranından eğitim ücretlerini öğrenebileceklerdir.

Eğitim süresini aşan (artık yıl) öğrenciler ders seçimlerine göre ödeyecekleri ücreti öğrenmek için; öncelikle 02.02.2022 tarihinde OBS sisteminden (https://obs.yasar.edu.tr ) alacakları dersleri seçip, kontrol et veya kaydet tuşuna bastıklarında karşılarına gelecek eğitim ücretini ödeyeceklerdir.

Normal öğrenim süresi içinde olup, kredi/saat ücreti üzerinden ödeme yapacak öğrenciler için detaylı bilgiler; https://oim.yasar.edu.tr/wp-content/uploads/2021/09/cap_yandal_kredi.pdf adresinde yayınlanmıştır.

Bu işlemi yapmadan yukarıdaki adreslerden borç sorgulama yapan öğrencilerimiz 1 kredi karşılığı ders ücretini, KHK’lı öğrencilerimiz ise 1 kredi ücretinin taksitlendirilmiş halini göreceklerdir. Bu tutar alacakları derslerin bedeli değildir.

Ödemenin nasıl yapılacağını https://yupos.yasar.edu.tr/odeme-bilgilendirme/ adresindeki “Nasıl Ödeme Yaparım” sekmesinden detaylı olarak öğrenebilirler.

TOP