Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19)

Koronavirusler (CoV), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS-CoV) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara kadar çeşitli hastalıklara neden olan büyük bir virüs ailesidir.

Bilgi Kaynaklarına Bir Tıkla Uzaktan Erişim

Yaşar Üniversitesi Kütüphane ve Bilgi Merkezi, uzaktan eğitim sürecine katkı sağlamak amacıyla on binlerce elektronik kitap, binlerce dergi aracılığıyla milyonlarca makale ve diğer yayın türlerini; öğrenci ve akademisyenler için bir tıkla uzaktan erişime açtı.

Yüz yüze terapiye alternatif online terapi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi öğrencilerine desteğini uzaktan sürdürüyor. Birim, günlük yaşamın yanı sıra Covid-19 salgınının yarattığı stres ile başa çıkamadığını düşünen öğrencilere online destek veriyor.

3 boyutlu destek sürüyor

Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, yeni tip corona virüsle (Kovid-19) mücadelede sağlık çalışanlarına destek olmak için bünyesindeki 3 boyutlu yazıcılar ve lazer kesim cihazları ile ürettiği koruyucu yüz siperlerini teslim etmeye başladı.

Sağlık çalışanlarına lezzetli destek

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, toplum sağlığını korumak için haftalardır büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik teşekkürlerini en lezzetli biçimde sunuyor.

Bilimsel Hijyen

Yaşar Üniversitesi, yeni tip Korona virüsle (Kovid-19) mücadelede kampüsünü daha da sağlıklı hale getirmek için bünyesindeki kimya laboratuvarında dezenfektan üretimine başladı.

COVID-19

Kamu, Kurum ve Kuruluşların Alacağı Önlemler için

GENEL BİLGİLER

COVİD 19 HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü

© Yaşar Üniversitesi, Üniversite Caddesi No:37-39 Bornova, İZMİR
+90(232) 570 7070 Faks :+90(232) 570 7000

TOP