BİLGİ EDİNME

Bilgi Edinme Birimi

Bilgi Edinme Hakkı Kanununa İlişkin Esas ve Usuller Hakkındaki Yönetmelik'in 8. maddesi gereğince, Üniversitemizde Bilgi Edinme Birimi oluşturulmuştur. Birim, Üniversitemizle ilgili istenen her türlü bilgiyi, yasaların öngördüğü çerçevede, ilgili kişilere sağlamaya çalışmaktadır. Kanun çerçevesinde kişilere tanınmış olan bilgi edinme hakkı gereğince, Üniversitemizle ilgili konularda Yaşar Üniversitesi Bilgi Edinme Biriminden bilgi alınabilmektedir. Hangi konularda ve şartlarda bilgi alınabileceği, ilgili Kanun'un 15-18. maddelerinde belirtilmiştir.

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince aşağıdaki form aracılığıyla Bilgi Edinme başvurusunda bulunabilirsiniz. "Ad Soyad", "Açık Adres" ve "T.C. Kimlik No" alanlarını eksiksiz ve doğru olarak doldurmayanların Bilgi Edinme başvurusu dikkate alınmayacaktır.

Kurumumuz tarafından daha önce "internet, ilan, broşür ve benzeri yollarla kamuya açıklanmış bilgi ve belgeler" bilgi edinme başvurularına konu olamaz. E-posta adresini doğru olarak girmeyen başvuru sahiplerine, başvuru cevapları ulaşamayacağından dolayı lütfen e-posta adresinizi dikkatli giriniz. Hatalı e-posta adresi girilmesi durumunda ulaşmayan cevaplardan Yaşar Üniversitesi sorumlu değildir.

Üniversitemiz hakkında bilgi edinmek isteyen gerçek ve tüzel kişiler, başvurularını şu yollarla yapabilirler:

  • Sayfamızda bulunan "Online Bilgi Edinme Başvuru Formu" nu doldurarak,
  • E-posta adresine mail göndererek [email protected]
  • Faks çekerek (Faks No : 0232 - 570 7000)
TOP