REKTÖRÜMÜZDEN

Prof.Dr. M.Cemali DİNÇER

Yaşar Üniversitesi dünyası ve kültürüyle tanışın…

Değerli ve Sevgili Öğrenciler,

Yaşar Üniversitesi misyonu gereği; üniversitede yapılan öğretimi ve araştırmaları destekleyerek akademik ve idari kadromuzun, öğrencilerimizin ve diğer paydaşlarımızın hızlıca doğru bilgiye erişimini sağlamak ve entellektüel birikimlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacındadır.

Bunun yanısıra bulunduğu kentin kamu/sivil/sanayi kuruluşlarına, diğer eğitim kurumlarına ve genel olarak kamuya yönelik eğitim ve bilgilendirme konusunda kendisini sorumlu hisseder. Çalışanlarımız ve öğrencilerimiz de kampüsümüzde bulundukları sürece bu kurum kültürüyle Yaşar’lar. Ayrıca mezunlarımız da üniversite sonrasında dahi kariyer hayatları boyunca bu kültürü farklı kurumlara taşırlar ve “Yaşar Üniversiteli” olma bilincini her zaman korurlar.

Üniversitemiz analitik düşünebilen, sorgulama ve kıyaslama yeteneğine sahip, toplumsal sorumluluk bilinciyle sorun çözme becerileri gelişmiş, katma değer yaratabilen, çağdaş, yenilikçi ve inovatif bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

Öğrencilerimizin aynı zamanda sanatsal ve tasarımsal beğenilerinin de gelişmesini sağlamak bizim için önemlidir.

Yaşar Üniversitesi Ailesi farklı dillerin, farklı kültürlerin, farklı ulusların bireylerinin bilimin ışığında, birlik ve beraberlik içinde, başarıyı hedefleyerek düşlerinin gerçekleştiği bir eğitim kurumudur. En önemli motivasyonumuz ise; öğrencilerimizin bu kültürle birlikte mezuniyetlerinden sonra gösterdikleri başarılara tanıklık etmek ve onlarla gurur duymaktır.

2021 - 2022 Akademik Yılı’nın hepimiz için başarılar ve mutluluklarla dolu olmasını dilerim.
Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. M. Cemali DİNÇER
Rektör

TOP