REKTÖRÜMÜZDEN

Prof.Dr. Levent KANDİLLER

Değerli Öğrenciler,

Yaşar Üniversitesinin misyonu, nitelikli eğitim ve araştırma ile sürdürülebilir değer yaratmak ve geleceğe yön veren yenilikçi bireyler yetiştirerek topluma katkıda bulunmaktır. Üniversitemiz, eğitim ve araştırma alanında yaptığı çalışmalarla yüksek standartları sürdürmenin yanı sıra, başta öğrenciler olmak üzere tüm paydaşlarının doğru bilgiye hızlı erişerek entelektüel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Ayrıca, İzmir’de yer alan kamu, sivil toplum, sektör kuruluşları ve diğer eğitim kurumları ile birlikte çalışarak topluma hizmet konusunda sorumluluk sahibidir.

Yaşar Üniversitesinin bir bireyi olarak kurum kültürünü benimsemek, çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve mezunlarımız için bir gurur kaynağıdır. Mezunlarımız, kariyerlerinin her aşamasında bu kültürü diğer kurumlara taşır ve “Yaşarlı” olma bilincine daima sahip olurlar.

Üniversitemiz, araştıran, sorgulayan, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket eden, sorun çözme yeteneklerine sahip, katma değer yaratabilen, çağdaş, yenilikçi ve inovatif bireyler yetiştirmeyi hedefler. Ayrıca, öğrencilerimizin sanatsal ve tasarımsal beğenilerinin gelişimi de büyük önem taşır. Yaşar Üniversitesi, bilimin rehberliğinde, farklı dilleri, kültürleri ve ulusları bir araya getirerek birlik ve beraberlik içinde başarıyı hedefler. Bu kültüre sahip olan mezunlarımızın elde ettiği başarılar ise en büyük mutluluk kaynağımızdır.

2023-2024 Akademik Yılı'nın hepimiz için başarılarla dolu bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Levent KANDİLLER
Rektör

TOP